Villarreal preokrenuo protiv Barcelone, Katalonci s dva gola u sudačkoj nadoknadi ipak do boda

Petar Jenjić • utorak, 02.04.2019.

Odigrane su tri utakmice 30. kola španjolske Primere, a u najzanimljivijoj, odigranoj u Villarrealu, Barcelona je dvama golovima u sudačkoj nadoknadi uspjela doći do boda. Susret je završio rezultatom 4:4...

Villarreal - Barcelona 4:4

Čudesnu utakmicu s osam pogodaka vidjeli smo u Villarrealu gdje su istoimeni domaćin i Barcelona podijelili bodove. Susret je zaključen rezultatom 4:4, a katalonska momčad tako se ipak spasila od ukupno trećeg poraza sezone.

Povela je gostujuća momčad s 2:0, nakon čega je domaćin iskoristio svoje prilike i postigao čak četiri pogotka. Međutim, u sudačkoj nadoknadi Barcelona postiže dva gola te uspijeva doći do boda. Ivan Rakitić kod gostiju je u igru ušao u 73. minuti.

Idealno je krenulo za Barcelonu jer je već u 12. minuti stigla do vodstva. Bila je to dobro odigrana akcija u kojoj se Malcom našao u ulozi asistenta, a loptu iz blizine u gol skrenuo Philippe Coutinho. Četiri minute kasnije asistent je postao strijelac. Arturo Vidal je centrirao, a Malcom glavom poentirao u suprotni kut.

U 23. minuti Villarreal smanjuje zaostatak, Samuel Chukwueze istrčava pred protivnički gol i pogađa stativu. Lopta mu se odbija natrag u noge, a drugi pokušaj nije propustio pospremiti u gol.

Domaćin je mislio ozbiljno i na početku drugog poluvremena stigao je do izjednačenja. Sjurio se prema golu Karl Toko Ekambi koji je primijetio da je Ter Stegen ostavio malo prostora te udarcem iskosa progurao loptu u mrežu.

Potpuni preokret stigao je u 62. minuti kada je Manu Morlanes u kaznenom prostoru uposlio Iborru koji iz blizine šalje loptu pored vratara Barcelone i donosi svojoj momčadi vodstvo.

Četvrti pogodak Villarreala stigao je deset minuta prije kraja. Santi Cazorla primijetio je da je ostalo dosta prostora pa je proigrao Carlosa Baccu koji dotrčava do kaznenog prostora i daje još jedan razlog domaćim navijačima za zadovoljstvo.

Sve se činilo idealno za domaću momčad koja je u 86. minuti zbog drugog žutog kartona ostala s igračem manje, igru je morao napustiti Alvaro. Barcelona je tražila barem bod i do njega je ipak uspjela doći. Prvo je u 91. minuti Leo Messi krasno pogodio iz slobodnog udarca, a da bi tri minute kasnije Luis Suarez, nakon što domaća obrana nije uspjela otkloniti opasnost, lijepo pogodio za poravnanje.

Atletico Madrid - Girona 2:0

Dvama pogocima u drugom poluvremenu do pobjede je stigao Atletico Madrid koji je na domaćem terenu bio bolji od Girone. To mu je 18. pobjeda ove sezone, a četvrta u posljednjih pet kola, za razliku od gostiju koji drugu uzastopnu utakmicu ne znaju za slavlje.

Do vodstva je domaćin stigao u 76. minuti kada je nakon gužve i nešto slabije reakcije protivničkog vratara najbolje reagirao Diego Godin i glavom poslao loptu u praznu mrežu.

Gosti su napali u završnici tražeći izjednačenje, no domaćin u četvrtoj minuti sudačke nadoknade istrčava kontru. Vitolo je uposlio Antoinea Griezmanna koji je sam istrčao pred protivnički gol i matirao suparničkog vratara.

Nikola Kalinić odgledao je cijelu utakmicu s klupe za pričuve.