Meškov završio sezonu na trećem mjestu, Nexe bez šanse

Branimir Korać • srijeda, 03.04.2019.

Nexe je upisao gladak poraz u susretu za treće mjesto na završnom turniru SEHA lige, izgubio je od Meškova u Brestu s 24:19...

Susret za treće mjesto na završnom turniru SEHA lige pripao je Meškovu koji je bez većih problema svladao Nexe s 24:19. Našičani nisu briljirali, od početka su bili u zaostatku i morali su se pomiriti s porazom.

Domaćin je pred svojim navijačima ipak bio motiviraniji i željniji pobjede te je na kraju zasluženo slavio u susretu u kojem su manje griješili i imali više raspoloženih igrača.

Našičani su se dosta mučili u napadu i drugi pogodak postigli su tek u desetoj minuti kada je Halil Jaganjac smanjio na 5:2, a u 15. minuti Meškov je stigao do pet golova prednosti što je najviša prednost koju je imao u prvom dijelu.

U drugom dijelu Meškov je nastavio lakoćom održavati prednost i na krilima obrana Ivana Pešića upisao je visoku pobjedu 24:19.

Najbliže što je Nexe u tom razdoblju došao, bilo je na minus tri u nekoliko navrata, ali nijednom nije ozbiljno zaprijetio domaćinu završnog turnira.

Ivan Pešić susret je završio s deset obrana i jednim postignutim golom dok je pet pogodaka postigao Maksim Baranau. Kod Nexea po pet golova zabili su Marin Šipić i Halil Jaganjac.