Manchester City i dalje drži prvo mjesto, Tottenham na novom stadionu prekinuo negativan niz

Petar Jenjić • srijeda, 03.04.2019.

Odigrane su tri utakmice engleskog Premiershipa u kojima su favoriti opravdali svoju ulogu na domaćem terenu. Manchester City svladao je Cardiff te tako i dalje ostao na prvom mjestu, Chelsea je s tri pogotka ispratio Brighton, dok je Tottenham u premijeri na novom stadionu upisao i prvu pobjedu...

Liverpool ne popušta, ali zato ne popušta niti Manchester City. Građani su danas na domaćem terenu imali nešto lakšeg protivnika, trenutno 18. momčad prvenstva, Cardiff. Igrači Pepa Guardiole u konačnici su došli do pobjede te se tako vratili na prvo mjesto ljestvice.

Nakon samo šest minuta igre Manchester City je stigao do vodećeg pogotka, Aymeric Laporte proigrao je Kevina De Bruynea u kaznenom prostoru, a belgijski nogometaš iz vrlo teške poziciju pogodio pod same rašlje u bliži kut. City je tako po 17. puta ove sezone poentirao unutar kaznenog prostora u prvih 15 minuta utakmice - sedam više od prve sljedeće momčadi.

Domaćin je potpuno dominirao u prvom poluvremenu, a okrunio ju je u 44. minuti. Gabriel Jesus prsima je spustio loptu za Leroya Sanea koji krasnim udarcem s 15-ak metara neobranjivo pogađa sami kut Cardiffova gola.

Četvrtu pobjedu u posljednjih šest kola upisali su nogometaši Chelseaja koji su se ipak bez većih poteškoća obračunali s Brightonom. Na svom su Stamford Bridgeu do 19. slavlja u sezoni stigli rezultatom 3:0 te tako gostujućoj momčadi nanijeli ukupno 16. poraz.

Chelsea je do vodećeg pogotka stigao u 38. minuti, Eden Hazard proigrao je na desnoj strani Calluma Hudson-Odoija koji probija jednog protivničkog braniča i ubacuje na prvu stativu gdje se Olivier Giroud uspio nekako snaći i skrenuti loptu u gol. Tako je u svom devetom startu u početnoj postavi Hudson-Odoi deveti puta sudjelovao kod pogotka svoje momčadi.

U drugom poluvremenu domaća je momčad potpuno iskontrolirala utakmicu s dva nova pogotka. Prvo je nakon točno sat vremena igre pogodio Hazard na asistenciju Rubena Loftusa-Cheeka, da bi tri minute kasnije prekrasnim udarcem s dvadesetak metara mrežu zatresao upravo Loftus-Cheek. Chelsea je tako po prvi puta od siječnja 2012. godine imao dvojicu engleskih asistenata u jednoj utakmici.

U dresu Chelseaja Mateo Kovačić ušao je u igru u 82. minuti.

Konačno je stao negativan niz Tottenhama koji je u posljednjih pet kola osvojio samo jedan bod. U svojoj prvoj utakmici na svom novom stadionu svladao je Crystal Palace s 2:0, a otpor neugodnog protivnika riješio je u drugom poluvremenu.

Crystal Palace odolijevao je napadima sve do 56. minute kada je Christian Eriksen uposlio Heung Min-Sona koji poentira s ruba šesnaesterca. Danskom nogometašu ovo je bila 59 asistencija u 200 premierligaških utakmica, a ispred njega samo su Cesc Fabregas, David Beckham, Thierry Henry i Dennis Bergkamp.

Asistent za prvi gol riješio je sve dvojbe oko končanog pobjednika u 81. minuti kada se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme u protivničkom kaznenom prostoru.