Cedevita ipak nije izdržala, Budućnost ide u finale ABA lige

Branimir Korać • nedjelja, 07.04.2019.

Cedevita nije napravila iskorak i nije ušla u finale ABA lige. U trećoj utakmici polufinalne serije u Domu Dražena Petrovića poražena je od Budućnosti 78:73...

Jedna pobjeda dijelila je Cedevitu od finala ABA lige. Imala je dvije prilike, ali nije ih iskoristila. Dojam je da Cedevita u Podgorici nije imala niti neku posebnu vjeru i kao da se uzdala u utakmicu na svom parketu, ali u tvrdom i nervoznom dvoboju u kojem su i jedni i drugi imali krivih odluka i pogrešaka, Budućnost je ipak bila bolja.

U punoj dvorani Dražena Petrovića Cedevita je pala pod pritiskom, dobro je krenula, ali kasnije se Budućnost dizala, a Rimčeva momčad nije imala odgovor. Posebno u zadnjoj dionici gdje je potpuno pala, napad je stao i budućnost je preuzela kontrolu nad susretom i mirno dovršila posao. Imala je Cedevita u završnici jednu priliku za potpuno hvatanje priključka, ali nije ju iskoristila.

Krenulo je odlično. Budućnost je imala dosta problema u početku susreta, Cedevita je krenula čvrsto u obrani i samouvjereno u napadu te je nakon prve dionice imala lijepih 21:10.

U nastavak susreta dobro je krenuo Goga Bitadze koji je povukao Podgoričane i seriju 8:0, a nakon samo tri i pol minute igre u drugoj dionici Budućnost je došla do prvog vodstva na susretu polaganjem Clarkea za 24:23.

Do odlaska na odmor Cedevita se oporavila i uspjela je vratiti se u vodstvo te je na odmoru imala vodstvo 41:39.

Susret se lomio u zadnjoj dionici. Gotovo dvije minute nisu mogli do koša niti jedni, a niti drugi, a onda je tri i pol minute prije kraja Clark ubacio tricu za 68:64 i poveo Budućnost prema pobjedi. Zatim Ramljak promašuje tricu, Bell pogađa za 70:64 i domaći brod počinje tonuti.

Posljednju priliku Cedevita je imala na minutu prije kraja kada je uspjela smanjiti na 73:71 tricom Krušlina, imala je Cedevita napad za priključak, ali Cobbs nije bio precizan pa je Gordić ubacio jedno bacanje, Pullen promašio tricu, a Jackson s linije slobodnih bacanja zaključio priču.

Kod Cedevite Cobbs je ubacio 23 poena, a Pullen 14 dok su Budućnost predvodili Earl Clark s 19 poena i pet skokova te Nemanja Gordić s 15 poena i pet asistencija.