Ostali sportovi

Novim svjetskim rekordom strijelac Josip Glasnović izborio OI u Tokiju

Sportnet • srijeda, 10.04.2019.

Aktualni Olimpijski prvak Josip Glasnović osvojio je prvo mjesto na ISSF Svjetskom kupu u Al Ainu. Josip je u finale ušao kao prvi sa izjednačenim svjetskim rekordom od 125 pogođenih meta.

Još tri strijelca ušla su u finale sa 123 pogođene mete dok je njih sedmero sa 122 pogođene mete raspucavalo za preostala dva mjesta u finalu.

Josip je u finalu pogodio 47 od 50 meta kao i Tailanđanin Savate Sresthaporn te su morali raspucavati za prvo mjesto. U raspucavanju je Josip bio bolji te s pogođenih devet meta osvaja prvo mjesto. Treće mjesto osvojio je Njemac Paul Pigorsch. Anton Glasnović osvojio je 31. mjesto sa 120 pogođenih meta, a Giovanni Cernogoraz 48. mjesto sa 119 pogođenih meta.

Osvojivši Svjetski kup, Josip je također osvojio i olimpijsku kvotu za predstojeće Olimpijske Igre u Tokiju te postao četvrti hrvatski strijelac, uz Snježanu Pejčić, Petra Goršu i Mirana Maričića s osvojenom olimpijskom kvotom.