Vodeni sportovi

Jadran u Zagrebu bolji od Mladosti, Jugaši upisali prvi poraz u Mađarskoj

Branimir Korać • subota, 13.04.2019.

Odigrani su susret 12. kola vaterpolske Lige prvaka, a u hrvatskom dvoboju u Zagrebu Jadran je bio bolji od Mladosti. Prvi poraz u ovom natjecanju upisao je Jug u gostima kod Szolnokija...

Unatoč porazu kod Szolnokija, Jug je ostao na prvom mjestu u skupini. Dubrovčani su u Mađarskoj izgubili 10:7 u susretu u kojem su u drugoj dionici odigrali lošije i nisu se kasnije oporavili.

Čak i nisu loše otvorili tu četvrtinu, poveli su 3:2 golom Alexandrosa Papanastasioua, ali nakon toga domaćin zabija tri gola u nizu i preuzima kontrolu.

Još je jednom Jug došao na gol zaostatka kada je Žuvela s igračem više smanjio na 5:4, no onda slijedi nova 3:0 serija Szolnokija koja je u potpunosti prelomila susret.

U završnici susreta nije bilo nikakve neizvjesnosti i domaćin je slavio 10:7. Po tri gola za Szolnoki postigli su Gergo Zalanki i Milan Aleksić, a kod Juga tri je zabio Papanastasiou, a dva je dodao Loren Fatović.

Jadran je u Zagrebu bio bolji od Mladosti s 12:11 golom Anđela Šetke minutu i pol prije kraja susreta. Bio je to dvoboj u kojem nije nedostajalo preokreta, a na kraju je domaćin izvukao deblji kraj.

Jadran je sjajno otvorio susret i vodio 5:2 nakon prve dionice da bi Mladost ekspresno napravila seriju 4:0 i preokrenula rezultat. Na kraju treće dionice Mladost je vodila s 10:8 da bi Jadran odgovorio serijom 3:0, Ćuk je još jednom izjednačio, ali Šetka ipak donio pobjedu gostima.

Šetka je bio najefikasniji kod Jadrana s četiri gola, a po dva su dodali Aljoša Kunac i Marin Delić. Kod Mladosti po dva gola zabili su Miloš Ćuk, Antonio Petković i Franko Lazić.