Škrljevo bez naslova u Alpe Adria Cupu, Mađari visoko slavili u uzvratu

Petar Jenjić • ponedjeljak, 15.04.2019.

Košarkaši Škrljeva ostali su bez naslova pobjednika Alpe Adria Cupa, bolji je od njih bio mađarski Kormend koji je nadoknadio devet koševa zaostatka iz prve utakmice...

Samo dva dana nakon utakmice protiv Zadra, košarkaši Škrljeva gostovali su kod mađarskog Körmenda gdje su tražili naslov pobjednika Alpe Adria Cupa za ovu sezonu.

Nakon prve utakmice Škrljevo je imalo devet koševa viška (76:67) i za osvajanje titula nisu smjeli dopustiti pobjedu dvoznamenkastom razlikom. Međutim, to se ipak dogodilo jer je Körmend slavio sa 92:71.

Tijekom većeg dijela susreta nedostajalo je napetosti. Domaća je momčad na poluvremenu imala 13 koševa viška (47:34), a nakon što je treću četvrtinu dobila s 29:17, gotovo da je potpuno bilo jasno tko će izaći kao osvajač naslova.

Körmend je do pobjede predvodio Leyton Hammonds s 24 poena i deset skokova. Mario Delaš dodao je devet koševa (3/4 za dva, slobodna bacanja 3/3), sedam skokova i tri asistencije za 24 i pol minute na terenu.

Brian Williams s 15 koševa i sedam skokova te Marko Šarac s 14 poena bili su najbolji kod Škrljeva.