Preokret Mektića i Škugora za četvrtfinale Monte Carla

Petar Jenjić • srijeda, 17.04.2019.

Nikola Mektić i Franko Škugor uspješno su odradili meč osmine finala Mastersa u Monte Carlu protiv Karena Kačanova i Feliciana Lopeza...

Hrvatska kombinacija Nikola Mektić i Franko Škugor nastavlja s dobrim nastupima na Mastersu u Monte Carlu. Danas je u meču osmine finala bila bolja od Karena Kačanova i Feliciana Lopeza sa 3:6, 6:3, 10:4.

Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj, a meč je trajao sat i 38 minuta. Za ulazak u polufinale igrat će protiv boljeg iz dvoboja Melzer/Thiem - Kubot/Melo.

Jedan break odlučio je prvi set, a do njega su stigli Kačanov i Lopez koji su protivnicima oduzeli servis za vodstvo 3:1. Mektić i Škugor spasili su dvije set lopte na svom servisu, no na protivnikom ipak nisu imali šanse.

Stvari su bile nešto drugačije u drugom setu. Ponovno smo vidjeli samo jedan break, no ovoga puta do njega je došla hrvatska kombinacija za 4:2. Nakon toga spasila je dvije break šanse protivnika te izborila treći set.

U produženom tie-breaku Kačanov i Lopez nisu imali prevelike šanse, a dobili su ukupno četiri poena.