Zadru visi ostanak u ABA ligi, MZT ima meč loptu u Skoplju

Branimir Korać • srijeda, 17.04.2019.

U prvom susretu kvalifikacija za ostanak u ABA ligi Zadar je upisao poraz na svom parketu od MZT-a 89:83. S obzirom da se igra na dvije pobjede u seriji, Zadrani moraju slaviti u drugoj utakmici u Skoplju ako ne žele sljedeću sezonu provesti u rangu niže...

Katastrofa Zadra u Višnjiku. U kvalifikacijama za ostanak u ABA ligi ugostio je MZT i upisao poraz 89:83 te je pred ispadanjem iz najvišeg ranga regionalnog natjecanja. MZT je solidna momčad, ali niti u drugoj ABA ligi nije bio najbolji i u doigravanju s Primorskom je oba puta deklasiran u Sloveniji te je poražen i u Skoplju.

No Zadar je uspio izgubiti u Višnjiku i sada je na korak do ispadanja iz lige. Ako MZT odnese pobjedu i u Skoplju, Zadar će sljedeće sezone igrati u rangu niže u društvu ABA 2 ligaša. S obzirom na viđeno u prvom dvoboju, to je itekako izgledno.

Poraz je upisan već u prvom poluvremenu. Zadar je tu izgledao užasno, obrana je bila katastrofalna, u napadu nije bilo organizacije i MZT je na odmoru potpuno zasluženo imao ogromnih 57:36.

Ništa nije govorilo u tim trenucima da bi se Zadar mogao vratiti, prvih 20 minuta odradio je mlako i bez ikakvog samopouzdanja, a MZT je bio raspucan i vrlo borben.

U trećoj dionici ništa se nije promijenilo osim što je napadački domaćin izgledao nešto bolje. Počeo se približavati u završnih deset minuta zahvaljujući Mariju Littleu, ali nije bilo vremena za potpuni povratak.

Konačnih šest razlike najbliže je što se Zadar približio i nema nikakvog razloga za zadovoljstvo niti optimizam nakon ovakvog očajnog nastupa.

Najbolji kod Zadra bili su Luka Božić s 19 poena, deset skokova i osam asistencija te Mario Little s 18 poena.

U MZT-u Andrija Bojić ubacio je 24 poena uz devet skokova, James Woodard dodao je 22 poena i sedam skokova, a bivši igrač Zadra Ive Ivanov dodao je 19 poena.