Zadar u drami izvukao pobjedu u Skopju, odluka pada u trećoj utakmici

Petar Jenjić • utorak, 23.04.2019.

Košarkaši Zadra uspjeli su doći do pobjede na gostovanju u Skopju kod MZT-a s minimalnih 78:77 te tako izboriti majstoricu koja će se igrati u dvorani Krešimira Ćosića...

Bilo je dramatično u drugoj utakmici razigravanja za ostanak u ABA ligi. Zadru je trebala pobjeda u Skopju kod MZT-a kako bi ostao u igri i izborio majstoricu, a u tome je ipak uspio. Susret je u konačnici, nakon velike drame, otišao na stranu Nazorove momčadi koja je slavila sa 78:77.

Nakon što je Zadar poveo s 2:0 MZT je napravio seriju 7:0, a prednost je uspijevao čuvati. Tako je u šestoj minuti imao prvu dvoznamenkastu razliku (18:8), a Zadrane je u igri držao raspoloženi Mario Little koji je ubacio 11 od 18 koševa svoje momčadi u prvih deset minuta (23:18).

Domaća je ekipa bila u vodstvu i tijekom druge dionice u kojoj je vodila s devet razlike (33:24). Nakon toga uslijedio je solidan period Zadra koji se počeo približavati pa je tako Luka Žorić zabio za 35:35 dvije minute prije poluvremena. Međutim, nizom od osam koševa MZT ga je zaključio s prednošću.

Odmah na otvaranju nastavka Ive Ivanov vratio je domaćina na dvoznamenkastu prednost koja je iznosila i 14 koševa viška (51:37). Uslijedila je jako dobra serija gostiju od 12:1, no domaća je momčad uspjela sačuvati prednost na ulasku u posljednjih deset minuta (58:56).

Egal smo gledali i u posljednjoj dionici, a Zadar je do prvog vodstva još od početka susreta stigao nešto više od šest minuta prije kraja kada je pogodio Žorić (63:61). Činila se dobitna situacija za goste koji su u 39. minuti imali 77:71. Međutim, nekoliko slabijih reakcija dovelo je MZT ponovno u egal.

Tako je Woodard tricom smanjio na 77:76, 15 sekundi prije kraja. Žorić je na drugoj strani pogodio jedno slobodno bacanja, a Amerikanac u dresu domaće momčadi s linije slobodnih bacanja mogao donijeti Makedoncima produžetak. Međutim, pogodio je samo prvo bacanje, a iako je domaćin uhvatio i napadački skok, isti je igrač uzeo loš šut i promašio.

Mario Little s 20 poena i pet asistencija bio je najučinkovitiji kod Zadra, Luka Žorić susret je zaključio sa 17 koševa i sedam skokova, a Vladimir Dašić s 12 poena i osam skokova.

James Woodard s 26 koševa bio je najbolji kod MZT-a, dok je Ive Ivanov dodao 14 poena, pet skokova i pet asistencija.