Vodeni sportovi

Golijada u Berlinu: Mladost ipak do slavlja protiv Spandaua

Jan Šneler • srijeda, 24.04.2019.

U 13. kolu LEN Lige prvaka, vaterpolisti Mladost slavili su protiv njemačkog Spandaua i tako došli do treće pobjede ove sezone...

Iako više nemaju šanse za prolaz na Final Eight turnir, vaterpolisti Mladosti osvajanje trofeja u Regionalnoj vaterpolskoj ligi proslavili su pobjedom protiv Spandaua u Berlinu. Žapci su mogli puno jednostavnije doći do pobjede, no na kraju je ipak najvažnije da su došli do nova tri boda.

Mladost nije na najbolji način otvorila utakmicu i nakon uvodnog testiranja snaga, domaći su poveli s 4:2. Previše je pogodaka primila Mladost, većinu bez igrača manje i bilo je jasno kako moraju puno bolje odigrati u nastavku ako žele doći do pozitivnog rezultata.

Prvu četvrtinu Spandau je zaključio vodstvom 5:3, ali Mladost u nastavku sjajnom igrom preokreće rezultat. Iznimno efikasni bili su Žapci u nastavku, postigli čak šest pogodaka i na odmor otišli s 9:8.

U trećoj četvrtini došli su i do tri pogotka prednosti (11:8) koje su potvrdili u posljednjoj dionici susreta (11:14). Kako se utakmica bližila kraju bilo je jasno kako Mladost mora nastaviti s odličnom igrom u napadu te što prije zaključiti susret i upisati novu pobjedu.

Imali su Žapci vodstvo od 13:15 i igrača više minutu i pol prije kraja, no nisu uspjeli privesti susret kraju. To je pak dalo šansu domaćima koji su smanjili na 14:15 i čak imali desetak sekundi napada za izjednačenje. Na sreću, nisu uspjeli zabiti te je Mladost upisala treću pobjedu u Ligi prvaka.

Kod Mladosti najbolji je bio Cosmin Radu s četiri gola, dok je Marino Čagalj dodao tri. Kod domaćih je najefikasniji bio Marin Restović s tri gola.