Gorica svladala Split i izjednačila u seriji

Jan Šneler • subota, 27.04.2019.

U drugom susretu četvrtfinala HT Premijer lige, košarkaši Gorice svladali su Split i izjednačili u seriji na 1:1...

Večeras se nastavljaju susreti četvrtfinala HT Premijer lige, a u prvom susretu Gorica je došla do pobjede protiv Splita i uspjela odvesti seriju do treće utakmice. Dodajmo kako je u prvom susretu Split uvjerljivo slavio sa 102:71, dok je danas Gorica bila bolja.

Prvu četvrtinu domaći su odlično odradili i nakon 10 minuta imali vodstvo od pet koševa. U nastavku su čak uspjeli doći i do dvoznamenkaste prednosti, no Splićani su ipak pretkraj prvog dijela uspjeli smanjiti na svega četiri poena zaostatka.

Napeta je bila i treća četvrtina, mahom slična prvoj u kojoj je Split čak dva puta i poveo, no ponovno Gorica s četiri poena prednosti odlazi u završnicu susreta. Tu je ipak domaći sastav odradio sjajan posao. Nije im dugo trebalo da odu na dvoznamenkastu prednost, a u dva navrata imali su čak i 15 koševa prednosti. Na kraju su slavili s 89:80 i odveli seriju natrag u Split gdje će se igrati izlučna utakmica za ulazak u polufinale i dvoboj s boljim iz ogleda Cibone i Zaboka.

Najbolji je kod Gorice bio Ante Mašić s 32 poena i devet skokova. Kod Splita je Tomislav Gabrić ubacio 26 koševa.