Hrvatski Telekom Prva liga, 31. kolo, 28.04.2019, 19:00 h, Rujevica, gledatelja: 2.846

Rijeka očekivano svladala Rudeš, Čolak zabio prvi put nakon početka prosinca

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.04.2019.

Rijeka je u posljednjem susretu 31. kola HT Prve lige ugostila Rudeš i glatko je slavila s 3:1. Rudeš je čak odigrao korektno, ali Rijeka je ipak bila bolja i zaslužila je pobjedu...

Rudeš se polako priprema za nastup u Drugoj HNL, sve je bliže i matematičkoj potvrdi ispadanja iz lige. S druge strane Rijeka čvrsto drži drugu poziciju koju je potvrdila ovom pobjedom te je teško za vjerovati da je može ispustiti u završnici sezone.

Igor Bišćan još jednom je upisao pobjedu protiv svog bivšeg kluba, još jednom bez većih problema, a ovaj put Rudeš se predstavio u solidnom izdanju, imao je razdoblja u kojima je zadavao probleme Rijeci, ali domaćin je ipak uspješno odradio posao.

Rijeka je od početka imala više prilika, ali, prvu pravu imali su gosti i to u 18. minuti kada je pogriješio Lončar, Juranović pobjegao u kontru, ali nije bio precizan.

Ubrzo su domaćini poveli. U 35. minuti Lončar se iskupio za tu pogrešku, Jakov Puljić ga je odlično proigrao, a on je bez problema zatresao praznu mrežu.

Samo pet minuta kasnije Riječani dolaze do drugog gola. Pavičić je nabacio, a Puljić glavom poslao loptu u mrežu.

Na odmor se ipak otišlo s golom prednosti za domaćina. Lisakovič je pucao, Sluga odbio njegov pokušaj, ali ponovno Lisakovič dolazi do lopte i zabija za 2:1.

U drugom dijelu gosti su zaigrali neopterećeno i sve češće su prijetili, ali ipak su primili gol. U 69. minuti Puljić je ubacio, a Čolak je došao do lopte i zabio prvi put nakon početka prosinca.

Do kraja susreta Rudeš je pokušavao doći do smanjenja zaostatka, ali ostalo je tih 3:1.