Odlični Darko Planinić predvodio Zielonu Goru do pobjede

Petar Jenjić • subota, 04.05.2019.

Poljska Zielona Gora krenula je u doigravanje za prvaka Poljske pobjedom protiv Dabrowa Gornicze, a jedan od najzaslužnijih svakako je Darko Planinić...

Krenulo je doigravanje za prvaka Poljske, a u prvoj utakmici četvrtfinala Zielona Gora ugostila je Dabrowu Gorniczu te stigla do pobjede rezultatom 88:80.

Nakon prvog poluvremena činilo se kako bi domaća momčad mogla nešto lakše privesti utakmicu prema kraju, s obzirom na to da je imala 18 koševa viška (52:34). Međutim, u trećoj četvrtini gosti se potpuno vraćaju pa tako u završnici dolaze i do poravnanja na 61:61.

Zielona Gora nije dopustila potpuni preokret pa je tako na ulasku u posljednjih deset minuta napravila seriju od 10:0, a zatim nešto mirnije privela susret prema kraju.

Darko Planinić bio je prvo ime pobjedničke momčadi s 21 poenom (8/11 za dva, slobodna bacanja 5/6) i sedam skokova za nešto više od 22 minute na terenu. Željko Šakić dodao je četiri koša (2/4 za dva), šest skokova i tri asistencije za 25 i pol minuta na parketu.

Najbolji je kod gostiju bio Melvin Cleveland s 21 poenom.