Hrvatski Telekom Prva liga, 32. kolo, 04.05.2019, 16:30 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5.236

Mihaela Bradovski • subota, 04.05.2019.

Hajduk je uzeo sva tri boda protiv Intera u susretu s pet golova u kojem je Mijo Caktaš još jednom potvrdio odličnu formu. Inače, prva dva pogotka na susretu bili su autogolovi, po jedan na svakoj strani...

Robert Mišković
70'

Antonini Čulina
81'

Steven Peter Luštica
86'
Samir Toplak

Vrlo zanimljivo bilo je na Poljudu gdje je Hajduk ugostio Inter, a susret je okončan pobjedom domaćina 3:2. Inter je poveo i postigao posljednji pogodak na susretu, ali pobjeda Hajduka nije dolazila pod znak pitanja.

Hladan tuš za sve prisutne na Poljudu stigao je u 13. minuti kada je Inter stigao do vodstva. Poklonili su Splićani gostima prednost, u borbi za loptu bili su Serderov i Svatok, a branič Hajduka neopreznom je reakcijom poslao loptu u mrežu Posavca.

Domaćin je krenuo po poravnanje i imao veliku priliku u 23. minuti kada je Tahiraj bio pred Kelavom, ali vratar gostiju odlično reagira i brani.

U 33. minuti ipak 1:1. Jradi je odlično ubacio, a Muhar je bio najviši u skoku, no glavom je prebacio loptu u mrežu svog vratara.

Inter je vrlo brzo mogao do prednosti, ali Posavec je odlično reagirao i zaustavio Serderova u sjajnoj poziciji i umjesto da se gosti vrate u plus, Hajduk je poveo i to u 44. minuti golom Mije Caktaša, Tudor je ubacio, a Caktaš glavom zabio.

Zanimljivo je bilo i u drugom dijelu, propušteno je nekoliko zanimljivih prilika do 70. minute kada je Hajduk stigao do povećanja prednosti i riješio pitanje pobjednika. Jradi je nabacio iz kornera, lopta dolazi do Caktaša koji iz blizine podiže na 3:1.

U završnici susreta Inter je uspio smanjiti na 3:2 golom Tsoneva, ali nije zaprijetio poravnanjem.

Hajduk je tako iskoristio kiks Gorice i stigao do velika tri boda.