Hrvatski Telekom Prva liga, 32. kolo, 05.05.2019, 16:30 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 488
Suci: Marko Matoc, Borut Križarić, Jerko Crnčić
Slaven Belupo
Ivan Krstanović 24' (11m)
1:0 Osijek
Osijek

Osijek ostao bez važnih bodova u borbi za Europu, Krstanović razveselio domaćina

Branimir Korać • nedjelja, 05.05.2019.

Slaven Belupo slavio je na svom travnjaku protiv Osijeka 1:0 i spriječio je Osječane da dođu do tri važna boda u borbi za Europu. Slaven Belupo ovom pobjedom pobjegao je Istri na deset bodova prednosti...

Nakon pobjede protiv Dinama, u Osijeku su tražili nova tri boda s kojima bi nastavili borbu za Europu. Gostovali su u Koprivnici kod Slaven Belupa i nisu uspjeli doći do pobjede, upisali su poraz 1:0.

Domaćin je tako učvrstio sedmo mjesto i može ustvrditi kako je osigurao ostanak u ligi i sljedeće sezone. U Koprivnici definitivno mogu biti zadovoljni, prvenstveno jer su mogli zaglibiti puno više da je Istra iznenadila Rijeku, a Osijek njih. Tada bi razlika bila puno neugodnijih deset bodova.

Na prvu pravu priliku na susretu čekalo se do 20. minute kada je Bongongui ubacio za Delića koji puca iz prve, ali pokraj gola.

U 24. minuti domaćin dolazi do vodstva. Lončar je u 16 metara srušio Krstanovića, dosuđen je kazneni udarac koji Krstanović rutinski pretvara u pogodak.

Mogli su domaćini do još jednog pogotka, Šarlija je pucao glavom, no nije zabio, a prvu pravu priliku gosti su imali tek u završnici prvog poluvremena kada je Lončarov pokušaj otišao pokraj gola.

U drugom dijelu Osječani su ipak zaigrali bolje. Vrlo brzio su i zaprijetili kada je pobjegao Marić i proigrao Bobana, ali on trese vratnicu.

Osijek je nastavio pritiskati, ali do pogotka nije došao, a Slaven Belupo u završnici je mogao preko Čanađije i povećati vodstvo, no Malenica je bio na mjestu.

Ostalo je 1:1 čime gosti iz Osijeka baš i ne mogu biti zadovoljni.