Cibona i Cedevita pred ulaskom u finale, Zagrepčani visoko slavili u drugim susretima

Jan Šneler • srijeda, 08.05.2019.

Uvjerljivim pobjedama protiv Splita i Zadra, Cibona i Cedevita došli su do druge pobjede u polufinalnoj seriji doigravanja HT Premijer lige...

Kao što se očekivalo, Cibona i Cedevita došli su na korak do finala HT Premijer lige. U drugim polufinalnim susretima, zagrebački klubovi bili su uvjerljivi protiv Splita i Zadra i potpuno zasluženo došli do vodstva 2-0 u seriji.

Cibona je na gostovanju kod Splita slabije otvorila susret i domaći su lakoćom parirali u prve dvije četvrtine. Primili su Vukovi u prvom poluvremenu manje koševa nego u loših prvih 20 minuta u Zagrebu, a Splićani su uspjeli na odmor otići s 35:35.

Ipak, u nastavku susreta, Cibona je potpuno nadigrala Split. U trećoj četvrtini dogodio se potpuni pad domaćih. Postigli su svega šest poena, Cibona je napravila +25 i riješila pitanje pobjednika. Na kraju su Vukovi slavili sa 88:66. Gosti su vrlo dobro podijelili minutažu te je najbolji pojedinac bio Ivan Novačić s 13 koševa i četiri skoka. Kod Splita, Tomislav Gabrić ubacio je 19 poena.

Cedevita je još lakše došla do slavlja protiv Zadra. Nakon prvog susreta i produžetka, Zadrani su večeras prelako pali. Već nakon prvog dijela, domaći su pokazali kako su puno ozbiljnije ušli u susret nego u prvoj utakmici. Vodili su s 47:25 na odmoru.

Zadrani se nisu uspjeli priključiti, daleko je to bilo od igre na koju smo navikli od gostiju i na kraju su morali potpisati ružan poraz 96:57. Kod Cedevite Filip Krušlin zabio je 24 poena, dok kod Zadra niti jedan igrač nije bio dvoznamenkasti. Domagoj Vuković i Mario Little postigli su po devet koševa.