Hrvatski Telekom Prva liga, 33. kolo, 10.05.2019, 16:30 h, Gradski stadion Velika Gorica

Branimir Korać • petak, 10.05.2019.

Istra 1961 upisala je novi visok poraz, nakon sedam primljenih golova protiv Rijeke na Aldu Drosini u prošlom kolu, sada je poražena od Gorice s 4:1...

Rudeš je pobjedom protiv Intera ulio nadu Istri 1961 da može izbjeći kvalifikacije, ali za to bi joj dobro došao barem remi u Velikoj Gorici. No on se nije dogodio, Gorica je upisala pobjedu 4:1 i tako došla do tri bitna boda u borbi za Europu.

Sergej Jakirović nije mogao biti zadovoljan nakon prvog poluvremena, Istra 1961 je imala vodstvo iako je igrala s igračem manje, imala je i više prilika, a Gorica je igrala loše i u grču.

Kada je sredinom prvog poluvremena Markus Pavić zaradio izravni crveni karton zbog prekršaja nad Zwolinskim kada je Čondrić istrčao van 16 metara, činilo se da će Puljani lako pasti i upisati visok poraz.

Međutim oni si u narednih 20 minuta odigrali odlično, opasno su prijetili i mogli su voditi i s više od 1:0. Do tog vodstva došli su u 31. minuti kada je Obeng Regan odlično pogodio s ruba kaznenog prostora. Prvo je pucao Mierez u blok, lopta se odbila do Obenga koji krasno zabija.

Do odlaska na odmor opasno su prijetili Iglesias i Mierez za povećanje vodstva, a posebno dobra akcija bila je Iglesiasova koji je prošao kroz cijelu obranu domaćina, ali završnica je bila loša.

U drugom dijelu ipak bolji Goričani. Do poravnanja su došli u 60. minuti kada je Matija Dvorneković ubacio s desne strane za Cherifa Ndiayea koji iz blizine zabija za 1:1.

Dvorneković se nakon asistencije upisao i među strijelce i to u 71. minuti taman u trenutku kada je kraj aut linije stajao Šroler i čekao priliku da ga zamijeni. Goričani su pritisnuli, lopta je prvo pogodila vratnicu, odbila se do Dvornekovića koji je od grede sprema u mrežu.

Nakon tog pogotka za preokret, gosti su potpuno pali i do kraja primili još dva gola. Prvo je zabio Zwolinski na asistenciju Lovrića u 80. minuti, a onda je tri minute kasnije krasan pogodak udarcem s više od 20 metara postigao Musa Muhammed.

Gorica je tako uzela važne bodove u borbi za Europu, a Istra se okreće sljedećem kolu kada ima biti ili ne biti utakmicu u Puli protiv Intera.