Hrvatski Telekom Prva liga, 33. kolo, 11.05.2019, 16:30 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • subota, 11.05.2019.

Težak poraz upisala je Lokomotiva u 33. kolu HT Prve lige, ugostila je u Kranjčevićevoj izravnog konkurenta u borbi za Europu, Osijek, te je izgubila s vrlo visokih 4:0...

Potpuni raspad doživjeli su nogometaši Lokomotive u završnici susreta protiv Osijeka. Do 79. minute vodili su Osječani samo 1:0, a nakon toga uslijedio je potpuni pad, drugi gol Osječana pogubno je djelovao na Lokomotivu koja je do kraja susreta primila još dva gola i dovela se u vrlo tešku situaciju u borbi za Europu.

Već u prvih 20 minuta Osječani su mogli do prednosti. U 19. minuti Kleinheisler je napravio sve sam, zaobišao i vratara te poslao loptu prema golu, ali Majstorović izbija s gol linije.

No vrlo brzo domaćin se ipak našao u zaostatku. U 22. minuti lopta je iz kornera gurnuta do Marina Pilja koji fantastično pogađa s više od 20 metara u suprotni gornji kut, Grbić nije imao nikakve šanse.

Do kraja prvog dijela domaćin nije uspio doći do poravnanja, ali niti u drugom dijelu.

Pokušavali su i jedni i drugi, imali su ponešto prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao sve do 79. minute. Par minuta prije drugog pogotka tražili su Osječani kazneni udarac kada je u 16 metara pao Lopa, bila je to situacija kojoj bi dobro došao VAR, a Bebek je odlučio pustiti igru.

U 79. minuti gosti su poveli s 2:0. Talys je napravio dobar posao i proigrao mladog Žapera koji se sjajno oslobodio čuvara i zatim zabio za povećanje vodstva.

Pet minuta kasnije dolazi novi pogodak. Grbić je pogriješio, van 16 metara nije uspio odnijeti loptu, uzeo ju je Mirko Marić i zatim mirno zabio za 3:0.

Potpuno razbijena Lokomotiva odmah je primila i četvrti pogodak, Marić je asistirao Pušiću koji bez problema prebacuje Grbića za ogromnu pobjedu u svakom pogledu.