Lekin Brugge preokretom u drugom dijelu ostao u borbi za titulu

Branimir Korać • nedjelja, 12.05.2019.

Club Brugge upisao je pobjedu u osmom kolu belgijske Lige za prvaka na svom travnjaku protiv lidera Genka i tako ostao u borbi za naslov prvaka...

Genk je na odmoru imao vodstva i bio je na korak do potvrde naslova prvaka Belgije, ali u drugom dijelu na travnjak je istrčao neki drugi Club Brugge i agresivnom i dobrom igrom kreirao preokret.

Gosti su u prvom dijelu iz jedne od rijetkih prijetnji poveli već nakon tri minute igre, ali nastavak je u potpunosti pripao Bruggeu.

Samo 20 minuta igre u drugom dijelu bilo je potrebno Club Bruggeu za tri gola i potpuni preokret. Vanaken, Openda i Diatta okrenuli su na 3:1, a Gano je u završnici samo smanjio zaostatak.

Club Brugge je sada na tri boda zaostatka, a do kraja sezone ostala su dva kola. Brugge još igra protiv Standarda u Liegeu te kod kuće protiv Antwerpa, a Genk ima gostovanje kod Anderlechta io domaći dvoboj protiv Standarda.

Ivanu Leki tako mogu pomoći Ivan Santini i Alen Halilović.