Györ unatoč padu u zadnjih deset minuta do titule prvakinja Europe

Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.05.2019.

Rukometašice Györa u Budimpešti su stigle do titule prvakinja Europe. U finalu Lige prvakinja slavile su protiv Rostova s tijesnih 25:24...

Treću godinu zaredom Györ je osvojio naslov prvakinja Europe. U Budimpešti je bio glavni favorit za titulu, a u meču protiv najvećih konkurentica, rukometašica Rostova, slavio je s tijesnih 25:24.

Susret je mogao biti i ranije odlučen, ali koš Györa se pojavila nervoza u završnici te je prednost koju je izgradio uspio ispustiti i na kraju je Rostov imao i napad za poravnanje.

U prvom poluvremenu Rostov je dugo imao prednost, ali u završnici je stao i Györ je poluvrijeme zaključio serijom 4:0 za 15:11 na odmoru.

U nastavku su Mađarice bez problema održavale vodstvo i činilo se da će mirno privesti utakmicu kraju. Nije bilo tako, Ruskinje su u zadnjih osam minuta napravile 3:0, imale su i zadnji napad, ali Lois Abbingh nije zabila za poravnanje.

U susretu za treće mjesto Metz je uz pet obrana Ivane Kapitanović poražen 31:30 od Vipersa.

U finalu su se kod Györa istaknule Amorim Taleska sa sedam golova te Anita Görbicz sa šest. Kod Rostova sedam golova postigla je Abbingh.