Hrvatski Telekom Prva liga, 34. kolo, 15.05.2019, 18:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Goran Gabrilo, Hrvoje Radić, Alen Jakšić
Pape Cherif Ndiaye 25'
Gorica

Dinamo rutinski svladao Goricu uz krasan pogodak Leovca

Branimir Korać • srijeda, 15.05.2019.

Dinamo je upisao glatku pobjedu protiv Gorice u susretu u kojem su gosti pokušavali igrati, prijetili i oni, ali kvalitetniji domaćin rutinski je slavio. Pobjeda Modrih mogla je biti i izraženija, a podatak za rubriku vjerovali ili ne je broj kornera Dinama, njih čak 18...

Unatoč kiši i očajnim uvjetima za igru uz prazne tribine u Maksimiru, viđena je dobra utakmica u kojoj je Dinamo na kraju slavio s 3:1. Goričani se nisu zabunkerirali već su pokušavali igrati i nadigravati se, međutim Dinamo je kvalitetniji, koristio je prostor koji se otvarao i na kraju je mogao i do uvjerljivije pobjede.

Gorica tu nije imala previše izbora, morala je tražiti tri boda u borbi za Europu, ali Bjeličini igrači nisu imali milosti i tako su napravili uslugu Osijeku i Hajduku.

Od početka Dinamo je bio bolji i opasniji protivnik te je nizao prilike. Već u šestoj minuti nakon ubačaja Oršića, Kahlina nije dobro reagirao i zagužvalo se pred golom, ali domaćini nisu uspjeli zabiti vodeći pogodak.

Što nisu uspjeli tada, uspjeli su u 16. minuti. Ubačena je lopta u 16 metara za Atiemwena koji izbacuje čuvara iz igre i šalje je pred gol gdje je Moro, a on rutinski zabija.

Već pet minuta kasnije Dinamo dolazi i do drugog gola. Oršić je proigrao Olma na rubu 16 metara, Španjolac odlično puca, lopta od bloka dovoljno skreće da ostane izvan Kahlininog domašaja, a opet u mrežu.

Morao je Dinamo doći i do trećeg gola u 23. minuti, Atiemwen je bio sam pred Kahlinom, ali pucao je pokraj gola. Odmah je uslijedila kazna. Šunjiću je uz očit prekršaj oduzeta lopta na centru, sijevnula je kontra gostiju koju završava Lovrić asistencijom za Ndiayea koji smanjuje na 2:1.

Do kraja prvog dijela Petković je pogodio vratnicu, Miya je imao odličan udarac izvana, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom dijelu nastavilo se inicijativom raspoloženog Dinama koji u 66. minuti ima sjajnu priliku za treći pogodak. Suk je igrao rukom u 16 metara, međutim Kahlina je obranio udarac Petkovića s 11 metara.

Petković je očajnički pokušavao doći do gola, ali Kahlina je uporno branio sve njegove pokušaje, ali nije uspio i onaj Leovca branič Modrih opalio je s runa kaznenog prostora iz voleja i lopta je završila u mreži.

Do kraja susreta još nekoliko prijetnji Dinama, ali nekonkretnih. Modrih odnose zasluženu pobjedu 3:1 čime su se iskupili za remi u Rijeci.