Vodeni sportovi

Oslabljena Mladost glatko poražena kod Hannovera

Branimir Korać • srijeda, 15.05.2019.

U posljednjem kolu Lige prvaka vaterpolista Mladost je gostovala kod Hannovera i upisala poraz 14:9 i pala na sedmo mjesto na ljestvici. Iza nje ostat će samo njemački Spandau...

Mladost europsku sezonu završava u skupini Lige prvaka, nije uspjela proći na završni turnir, a u beznačajnom dvoboju u zadnjem kolu poražena je u gostima kod Hannovera 14:9.

Bio je to dvoboj za šesto mjesto, a dobio ga je Hannover koji je bez većih problema slavio zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu.

Bez prvog vratara Marcelića, s juniorskim reprezentativcem Jerkom Jurlinom na golu, Žapci su od početka bili u zaostatku. Hannover je poveo s 3:0 i Mladost se rano našla u problemima. Do kraja prvog dijela ipak je uspjela smanjiti zaostatak na 4:3 golovima Radua i Bajića.

U drugom dijelu momčadi su na početku razmijenili pogotke, a onda kreće ključna serija domaćina. Hannover radi 5:0, stvara visoku razliku i do kraja susreta Mladost nije uspjela zaprijetiti.

Imali su gosti i sedam golova prednosti dvije i pol minute prije kraja, no Radu i Biljaka s dva gola smanjili su na konačnih 14:9.

Četiri gola kod Mladosti postigao je Radu, a po jedan gol dodali su Marino Čagalj, Branimir Herceg, Antonio Petković, Bajić i Biljaka. Prvo ime susreta bio je domaći Aleksandar Radović s pet golova.

Mladostaši se sada okreću trećoj utakmici finalne serije protiv Juga u kojoj gube s 2-0.