Sjajni Bucksi do nove pobjede, Raptorsi bez ikakve šanse u drugoj utakmici

Petar Jenjić • subota, 18.05.2019.

Milwaukee Bucksi nisu imali prevelikih problema u drugoj finalnoj utakmici Istoka, na domaćem su terenu "razbili" Toronto Raptorse sa 125:103...

Druga utakmica finala Istočne konferencije donijela je potpunu dominaciju Milwaukee Bucksa koji su obranili domaći teren još jednom te stigli do pobjede protiv Toronto Raptorsa sa 125:103. Tako su poveli s 2-0 i stigli na pola puta do ulaska u veliko finale.

Tako su nakon sjajne regularne sezone, koju su zaključili na omjeru 60-22, doigravanje otvorili s deset pobjeda u 11 utakmica. Samo su tri momčadi prije njih tako krenule u drugi dio sezone, Lakersi iz 1989. i 2001. godine te Warriorsi iz 2017. godine.

Bio je to prilično jednosmjeran susret u kojem Raptorsi nisu imali apsolutno nikakve šanse. Bucksi su poveli s 9:0 na početku, nikada nisu bili u zaostatku, a posljednjih 39 minuta utakmice vodili su dvoznamenkastom razlikom. Već su na poluvremenu imali 25 razlike (64:39), a tijekom susreta i 28 koševa prednosti.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Giannis Antetokounmpo s 30 poena, 17 skokova i pet asistencija, Ersan Ilyasova dodao je 17 koševa, a Nikola Mirotić 15 poena i šest skokova.

Kawhi Leonard s 31 poenom predvodio je Raptorse, a osim njega dvoznamenkasti su bili Kyle Lowry s 15 koševa i Norman Powell s 14 poena.

Treća utakmica na rasporedu je u nedjelju u Torontu.