Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, 19.05.2019, 19:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ivan Bebek
Gorica
Gorica
Joey Suk 56'
1:0(0:0) Osijek
Osijek

Odluka u zadnjem kolu: Gorica slavila protiv Osijeka i polaže nade u Zaprešićane

Branimir Korać • nedjelja, 19.05.2019.

U zadnjem nedjeljnom dvoboju u HT Prvoj ligi Gorica je ugostila Osijek i upisala pobjedu 1:0. Tako se Osječanima približila na tri boda i ostavila borbu za Europu otvorenom...

Osječani nisu uspjeli riješiti pitanje zadnjeg putnika u Europu kolo prije kraja. Da bi izbacili Goricu iz igre, morali su ostati neporaženi, ali odigrali su lošu utakmicu i zasluženo su poraženi.

Odluka će tako pasti u zadnjem kolu kada Osijek na svom travnjaku dočekuje Inter i svaki ishod osim pobjede Intera značit će prolaz u Europu. Inter je svoje odradio izborenim ostankom u ligi i završnicu sezone igra opušteno. Tako opušten u subotu je namučio Dinamo, igrao je jako dobro i na Poljudu protiv Hajduka te je sve to upozorenje za Dinu Skendera.

Ako njegova momčad podbaci i upiše poraz u zadnjem kolu, imat će i dalje šanse izboriti Europu, ali onda će trebati pomoć Lokomotive koja u Kranjčevićevoj ne smije izgubiti od Gorice. Jedini način da Gorica završio ispred Osječana je njena pobjeda kod Lokomotive i poraz Osijeka kod kuće protiv Intera.

Ovaj dvoboj u Velikoj Gorici zasluženo je pripao domaćinu koji je bio bolji i opasniji, posebno u drugom poluvremenu gdje je Osijek tek na kraju susreta opasnije zaprijetio.

Najbolju šansu u prvom dijelu imali su gosti i to deset minuta prije poluvremena. Pušić je nabacio iz kornera za Škorića koji iz blizine puca, ali Goričani spašavaju u posljednji trenutak.

U drugom dijelu pokušavali su domaćini od početka i isplatilo im se u 56. minuti. Pogriješio je Talys koji slabo reagira na ubačenu loptu, ona dolazi do Suka koji s ruba kaznenog prostora pogađa za 1:0.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a golu su najbliži bili gosti kada su u sudačkoj nadoknadi zaprijetili preko Mirka Marića, no on nije dobro pucao.