Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo, 25.05.2019, 20:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Mihaela Bradovski • subota, 25.05.2019.

Slaven Belupo i Rijeka prije odlaska na odmor odradili su međusobni dvoboj posljednjeg kola, a susret je okončan remijem. Domaćin je poveo, ali Acosty je vratio Rijeku u utakmicu...

Dvoboj bez ikakvog značaja odigran je u Koprivnici gdje su Slaven Belupo i Rijeka odigrali neodlučenih 1:1. I prije ovog susreta znalo se da će Slaven Belupo završiti sezonu na sedmom mjestu, a Rijeka na drugom stoga je ovo bio dvoboj samo za prestiž.

Iako nije bilo nikakvog značaja, odigrali su i jedni i drugi angažirano i imali prilika zaključiti dvoboj pobjedom. Bliže tri boda bili su gosti koji su u završnici propustili fantastičnu priliku.

U prvom dijelu tek po jedna dobra prilika na obje strane. Vratima domaćina zaprijetio je Lončar čiji je pokušaj obranio Filipović, a na drugoj strani Međimorec nije bio precizan.

U drugom dijelu domaćin je poveo nakon desetak minuta igre. Prvo je Prskalo fantastično obranio dva zicera domaćina, ali nakon ubačaja s desne strane nije imao šanse i Karlo Plantak skrenuo je loptu u mrežu.

Međutim sedam minuta kasnije Acosty poravnava. Brzo je Escoval izveo slobodni udarac, lopta je na drugoj strani došla do Acostyja koji je prima posve iskosa i onda vara čuvara i pogađa suprotni kut.

U samoj završnici odličnu priliku imao je Halilović, ali fantastično ju je obranio Filipović.

Ostalo je 1:1, nakon viđenog ipak možda i najpravednije iako će Riječani kratko žaliti zbog šanse Halilovića. Vrlo brzo će se oporaviti jer ipak za njih ovo nije loš kraj sezone.