Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo, 26.05.2019, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Jan Šneler • nedjelja, 26.05.2019.

U posljednjem, 36. kolu HT Prve lige, Gorica je na gostovanju kod Lokomotive došla do slavlja, ali nije uspjela izboriti ulazak u Europsku ligu...

Čudo je trebalo Gorici prije posljednjeg 36. kola HT Prve lige, ali premda su neko vrijeme imali dobru poziciju, Goričani nisu izborili kvalifikacije za Europsku ligu. Ipak, Gorica je došla do slavlja protiv Lokomotive i na petom mjestu zaključila ovu sezonu što je svakako rezultat vrijedan poštovanja.

Gorica je rano došla do vodstva. Već u 14. minuti Kristijan Lovrić zabio je za vodstvo gostiju. U prvom dijelu Lokomotiva je bila dosta aktivna, pokušavali su domaći doći do izjednačenja, ali Kristijan Kahlina bio je fantastičan.

Treba istaknuti i priliku Luke Ivanušeca iz 37. minute kada je igrač Lokomotive pogodio okvir gola. U nastavku susreta, Ivanušec u 51. minuti donosi izjednačenje Lokomotivi preciznim udarcem s bijele točke. Nisu dugo slavili domaći jer je već minutu kasnije Farouk Miya ponovno donio vodstvo Gorici.

Osam minuta kasnije Lovrić je drugim pogotkom na utakmici potvrdio pobjedu Gorice koja je igrala sjajno početkom nastavka. Konačni rezultat postavio je Nikola Burić u trećoj minuti sudačke nadoknade.