Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo, 26.05.2019, 19:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Luka Pušić
Igor Postonjski 15'
Inter-Zaprešić

Osijek pobjedom protiv Intera osigurao treće mjesto i Europu

Branimir Korać • nedjelja, 26.05.2019.

Osječani su došli do željena tri boda protiv Intera (3:1) u zadnjem kolu sezone i tako ne samo da su osigurali Europu već i treće mjesto. S ova tri boda preskočili su Hajduk i u Europu će kao trećeplasirani...

Juraj Ljubić
61'
32
Mihael Benčić
77'
19
Ivan Nekić
81'
Samir Toplak

Osječani su u susretu sa sjajnim pogocima svladali Inter s 3:1 i osigurali nastup u Europi sljedeće sezone. Kako je Dinamo u Maksimiru svladao Hajduk, tako su i Osječani preskočili Splićane na ljestvici i zasjeli na treće mjesto.

Bio je to zanimljiv dvoboj u kojem je domaćin u početku bio nervozan, osjetilo se koliko je ovo važan susret i nije sve išlo očekivanim tijekom.

Prvi je zaprijetio Šorša koji je očajno pucao iz dobre pozicije, a onda je Igor Postonjski došao do pogotka karijere u 15. minuti. S više od 20 metara iz voleja je opalio i lopta je završila u mreži.

Deset minuta prije kraja prvog dijela još jednom je Šorša bio u dobroj poziciji, ali još jednom je reagirao loše i nije iskosa uspio zabiti. Odmah nakon toga iz velike udaljenosti puca Škorić, ali pogađa gredu da bi Osijek napokon poravnao u 42. minuti.

Dosuđen je slobodni udarac na 18 metara, loptu ja uzeo Lopa i fantastično pogodio preko živog zida u gornji kut.

Taj pogodak olakšao je posao domaćinu koji je mogao odahnuti i zaigrati opuštenije. Tako je i bilo te je u drugom dijelu potpuno nadigrao Zaprešićane.

U 50. minuti domaćin je došao do vodstva nakon vrlo lijepe akcije, Marić je krasno proigrao Pilja koji ulazi u 16 metara i s desetak metara zabija za 2:1.

Deset minuta kasnije nije priznat pogodak Marića jer je Škorić ranije igrao rukom, a nešto ranije nije priznat niti pogodak Škorića koji je bio u zaleđu.

Do trećeg gola Osječani su došli u 83. minuti kada je Petar Bočkaj primio loptu na više od 20 metara na prsa i onda opalio iz voleja za konačnih 3:1.

Zaslužena pobjeda domaćina koji ovim trećim mjestom može biti zadovoljan na kraju sezone.