Inter u drami do Lige prvaka, Atalanta također u eliti uz gol Pašalića

Branimir Korać • nedjelja, 26.05.2019.

Zadnje kolo Serie A donijelo je pravu dramu u borbi za Ligu prvaka, a posljednja dva mjesta koja vode u elitu uzeli su Atalanta i Inter. Inter je visio do posljednje sučevog zvižduka, a njegova pobjeda ujedno je ostavila Empoli bez Serie A sljedeće sezone...

Teško su proživljavali navijači Intera zadnje minute dvoboja protiv Empolija. Inter je vodio 2:1 i bilo je jasno da ima Ligu prvaka, a Empoli ide u Serie B. No gosti su opasno pritisnuli i nizali prilike, da su izjednačili spasili bi se od ispadanja, a Inter bi ostao bez Lige prvaka.

Vodio je Inter od 51. minute golom Keite Baldea, nakon toga je i Mauro Icardi promašio penal, a sve se zakompliciralo u 76. minuti kada je Traore poravnao na 1:1.

Inter je uspio vratiti prednost na svoju stranu golom Radje Nainggolana nakon čega je Empoli opasno pritisnuo. Pogodio je i gredu, a u 97. minuti dogodila se velika glupost Keite koja je mogla skupo stajati Inter. Naime Brozović je povukao kontru i s centra pogodio prazan gol za 3:1, ali pogodak nije priznat jer je Keita vrlo glupo i bez potrebe s leđa srušio vratara Empolija na Interovoj polovici koji se vraćao prema svom golu. Vratar ne bi stigao spriječiti pogodak, a on nije priznat dok su Keita i Perucchini isključeni.

Brozović na jednoj i Pajač na drugoj strani igrali su cijelu utakmicu, a Perišić je napustio igru u 73. minuti.

Atalanta je upisala 3:1 pobjedu protiv neopterećenog Sassuola i potvrdila je nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone. Gosti su utakmicu završili s dva igrača manje, u 45. minuti Berardi je isključen, drugi žuti zaradio je i u 83. minuti Magnanelli.

Gosti su vodili golom Berardija, no Duvan Zapata ipak je do odmora poravnao na 1:1. U drugom dijelu Alejandro Gomez i Mario Pašalić postavili su konačnih 3:1. Pašalić je zabio u 65. minuti, svega tri minute nakon ulaska u igru umjesto Masiella.

Milan je odnio pobjedu s gostovanja kod SPAL-a s 3:2, ali nije bilo dovoljno. Ostao je za bod kratak i ponovno će u Europsku ligu. Rano je poveo 2:0 golovima Calhanoglua i Kessieja, ali Vicari i Fares su poravnali. Ipak Kessie je iz kaznenog udarca donio pobjedu gostima, no ne i veliko slavlje.

Roma će igrati Europsku ligu, a u zadnjem kolu svladala je Parmu s 2:1. Bio je to oproštaj Danielea De Rossija od Rominog dresa, a oprostio se pobjedom. Osigurali su je Lorenzo Pellegrini i Diego Perotti dok je bivši Romin igrač Gervinho bio jedini strijelac za goste.

Golovima Hallfredssona i De Maija Udinese je u gostima svladao Cagliari s 2:1 uz 76 minuta na travnjaku Srne i 82 minute Bradarića.