Stuttgart ispao iz najvišeg ranga, Union Berlin do povijesnog dosega

Branimir Korać • ponedjeljak, 27.05.2019.

Union Berlin prvi put u povijesti plasirao se u najviši njemački rang. Nakon što je u prvom susretu u Stuttgartu remizirao 2:2, na svom travnjaku odigrao je bez pogodaka i izbacio Sosinu momčad iz najvišeg ranga te zauzeo njegovo mjesto...

Borna Sosa sa Stuttgartom će sljedeću sezonu provesti u drugoj njemačkoj ligi. Ionako loša sezona za Stuttgart je postala katastrofalna nakon što u doigravanju za najviši rang nije uspio eliminirati Union Berlin koji je zahvaljujući dva gola iz Stuttgarta prošao u najviši rang.

Union Berlin je 56. momčad u povijesti koja će zaigrati u Bundesligi i ujedno prva koja je preselila u viši rang još tamo od 2012. godine kada je Fortuna iz Düsseldorfa poslala u drugu ligu Herthu.

Stuttgart je u uzvratu došao do pogotka već u prvih deset minuta, ali gol Aoga iz slobodnjaka nije priznat zbog zaleđa Gonzaleza koji je ometao vratara.

Gosti su u prvih 45 minuta bili potpuno dominantni, visokim presingom stvarali su velike probleme domaćinu, ali lopta nije htjela u mrežu. Nekoliko velikih prilika je propušteno i na odmoru je stajalo na semaforu 0:0.

I u prvih 15 minuta nastavka ista priča. Nastavio je Stuttgart pritiskati, domaćin je opasno živio, ali napadali gostiju i dalje su bili neprecizni.

Domaćin se napokon probudio sredinom drugog dijela i to kako. U samo dvije minute Abdullahi je dva puta pogađao vratnicu i ostavljao goste na životu.

Do kraja susreta moglo je biti pogodaka na obje strane, ali rezultat se ipak nije mijenjao. Ostalo je 0:0 i klub u kojem je velik trag ostavio Damir Kreilach i za koji je nastupao i Roberto Punčec ide u Bundesligu, a Stuttgart još jednom ispada u niži rang.