Ostali sportovi

Hrvatska nadigrala Estoniju u Varaždinu i preokretom uzela pobjedu

Jan Šneler • srijeda, 29.05.2019.

Kao što se moglo i očekivati, hrvatski odbojkaši nisu imali prevelikih problema protiv Estonije u drugom kolu Europske zlatne lige...

U prvom kolu na gostovanju kod Nizozemske, Hrvatska je u vrlo napetom susretu izgubila rezultatom 3:2. U srijedu poslijepodne, u drugom kolu, hrvatski su odbojkaši upisali prvu pobjedu i to protiv Estonije.

Početak nije bio idealan unatoč ranom vodstvi i ako je Hrvatska bila bolja, vodila sa 16:11, Estonija je uspjela doći do preokreta i prvog seta s 26:24. U nastavku, Hrvatska je ipak pokazala pravo lice i uspjela preokrenuti meč u svoju korist.

U drugom setu Hrvatska je izjednačila s 25:20, da bi u trećem setu potpuno nadigrala Estoniju i povela s 25:13. Posljednji set također nije bio pretjerano napet te su hrvatski odbojkaši rutinski došli do slavlja s 25:21.

Najbolji je kod Hrvatske bio Leo Andrić s 24 poena. Za tri dana Hrvatska igra protiv Španjolske u Varaždinu i sigurno će trebati podršku punih tribina.