Reprezentacija - prijateljske utakmice, 31.05.2019, 15:00 h, Omiš, Anđelko Marušić Ferata, gledatelja: 5.364

Branimir Korać • petak, 31.05.2019.

Hrvatska je gostovala u Omišu gdje je slavila protiv istoimenog domaćina s 5:0. Perišić je započeo golijadu već na startu susreta, a u pravom prijateljskom dvoboju Hrvatska je očekivano dominirala i slavila...

Zlatko Dalić

Hrvatska nogometna reprezentacija uveličala je 100. rođendan Nogometnog kluba Omiš gostovanjem na njegovom stadionu gdje su odigrali prijateljsku utakmicu.

Prvo je to gostovanje Hrvatske na ovom stadionu, Omišani su lijepo dočekali Hrvatsku, a Dalićevi izabranici upisali su pobjedu 5:0.

Rezultat je bio posve u drugom planu, bio je to, možemo to tako nazvati, otvoreni trening tijekom kojeg su domaćini korektno pokušavali parirati, pazili su da ne dođe do nekih težih startova i ozljeda uoči Walesa.

Hrvatska je već u trećoj minuti stigla do vodstva i to preko Ivana Perišića koji je ujedno u najzaslužniji za dolazak u Omiš, njegov grad. U toj trećoj minuti nakon ubačaja s desne strane iz blizine je svladao nekadašnjeg vratara Zagreba i Istre Josipa Škorića.

Deset minuta kasnije zabio je i Josip Brekalo nakon lijepog vaganja braniča da bi točku na i u završnici prvog dijela stavio Luka Modrić.

U nastavku susreta puno promjena, a onaj koji je ušao s klupe, Bruno Petković, s dva lijepa gola zaključio je priču.

U svakom slučaju lijepo poslijepodne u Omišu, dan koji će Omišani doživotno pamtiti.