Vodeni sportovi

Braća Sinković prvim mjesto izborili finale Europskog prvenstva

Petar Jenjić • subota, 01.06.2019.

Martin i Valent Sinković osvojili su prvo mjesto u svojoj polufinalnoj skupini te tako izborili finale Europskog prvenstva...

Braća Martin i Valent Sinković izborila su finale dvojca bez na Europskom prvenstvu koje se održava u švicarskom Luzernu.

U svojoj polufinalnoj skupini braća Sinković završili su na prvom mjestu s vremenom 6:22.170, a iza sebe ostavili rumunjski dvojac Cipriana Tudosu i Mariusa Vasilisa Cozmiuca koji su ciljem prošli s vremenom 6:23.530. Treće mjesto zauzeli su Miloš Vasić i Martin Mačković (6:24.410).

U polufinale samca plasirao se Damir Martin koji je u svom četvrtfinalu bio drugi s ostvarenim vremenom 7:03.070, iza Nizozemca Stefa Broeninka (6:59.180).

Finale dvojca na rasporedu je u nedjelju od 10:45 sati, dok će se Martin za finale samca boriti danas od 14:45 sati.