Vodeni sportovi

Sjajna braća Sinković osvojila zlato na Europskom prvenstvu

Petar Jenjić • nedjelja, 02.06.2019.

Braća Martin i Valent Sinković ponovno su europski prvaci u dvojcu bez kormilara nakon što su finalnu utrku odradili sjajno...

Još jednom Hrvatska je dobila europske prvake u dvojcu bez kormilara. Braća Martin i Valent Sinković obranili su naslov u disciplini dvojac bez kormilara na Europskom prvenstvu koje se održava u Luzernu.

Na samom početku utrke srpska je posada Vasić-Mačković dobila opomenu zbog ranijeg starta što ih je zasigurno malo dekoncentrirala. Već su nakon prvog prolaza, Sinkovići su imali više od dvije sekunde prednost, a do pola staze ta je prednost bila još i veća.

U konačnici su utrku završili s vremenom 6:22.460, drugo je mjesto osvojila rumunjska posada 6:24.530, dok su treće mjesto zauzeli Španjolci 6:26.310. Srpska posada, koja je bila možda i najveća konkurencija, u konačnici je završila posljednja.