ŽNK Split u uzbudljivoj završnici do naslova prvaka

hns.family • ponedjeljak, 03.06.2019.

O tituli prvakinja Hrvatske ove je sezone odlučivao posljednji ligaški susret, onaj između Osijeka i Splita, a razlog za slavlje naposljetku su imale Splićanke...

Nakon dugogodišnje dominacije Osijeka, ŽNK Split novi je pobjednik 1. HNLŽ, zahvaljujući remiju u završnom kolu upravo na gostovanju kod Osijeka (3:3).

Osijek je, doduše, poveo već u trećoj minuti preko Lojne, ubrzo je izjednačila Dulčić, a već u 12. minuti Balić pogađa za vodstvo Osijeka 2:1. Na 3:1 povisila je Balog prije odlaska na odmor, a Split je do boda stigao u nastavku susreta.

Na 3:2 smanjila je Bošnjak u 69. minuti, da bi "točku na i" postavila Bukač u 77. minuti utakmice.

Split je tako nakon 18 kola prikupio 52 boda, tri više od Osijeka (49), a slijede Dinamo (31), Agram (27) i Neretva (26). Donju polovicu ljestvice predvodi Viktorija (21), sedma je Katarina Zrinski (19), a iz lige ispadaju Pregrada (19), Marjan (18) i Rijeka (-3).