Vodeni sportovi

Jug CO u završnici ublažio poraz, Ferencvaroš prošao u polufinale

Petar Jenjić • četvrtak, 06.06.2019.

Vaterpolisti Juga CO poraženi su u četvrtfinalu Lige prvaka, bolji je od Dubrovčana bio mađarski Ferencvaroš koji je slavio s 10:9...

Već u četvrtfinalu Lige prvaka Jug CO upisao je poraz. Na drugoj strani našao se jaki, mađarski Ferencvaroš koji je zasluženo stigao do pobjede 10:9. Vodio je od početka do kraja, a hrvatska je momčad u završnici uspjela samo ublažiti poraz.

Odmah na samom početku meča moglo se nagovijestiti kako Jugu neće nimalo biti lako. Mađarska je momčad nakon samo dvije i pol minute igre povela s 3:0, Dubrovčani su se u dva navrata uspjeli spustiti na gol zaostatka, no poslije prve četvrtine Ferencvaroš je vodio s 5:3.

Nakon tri minute igre u drugoj dionici Garcia smanjuje na 5:4, no protivnik uzvraća s tri uzastopna pogotka. Do kraja poluvremena Jug je uspio tek smanjiti na 8:5.

U ostatku utakmice hrvatska momčad imala je svoje prilike. U posljednjoj četvrtini nije primila nijedan gol, a postigla je tri. Loren Fatović smanjio je na 10:9, 48 sekundi prije kraja, međutim, rezultat se do kraja više nije promijenio.

Kod Mađara su po dva gola postigli Marton Vamos, Denes Varga i Stefan Mitrović. Najbolji je u redovima Juga bio Loren Fatović koji je zabio četiri pogotka.