Karlović poražen u četvrtfinalu, Troicki slavio u tri seta

Petar Jenjić • subota, 08.06.2019.

Ivo Karlović poražen je u četvrtfinalu Challengera u britanskom Surbitonu, bolji je od hrvatskog tenisača bio Viktor Troicki i tri seta...

U četvrtfinalu Challengera u Surbitonu poraz je upisao Ivo Karlović. Bolji je od hrvatskog tenisača i osmog nositelja turnira bio Srbin Viktor Troicki koji je slavio u tri seta.

Srpski je tenisač do pobjede stigao sa 6:2, 5:7, 7:6 nakon sat i 50 minuta provedenih na terenu. Prvo mu je to polufinale na bilo kojem rangu turnira još od svibnja 2017. godine.

Prvi je set lakoćom otišao na njegovu stranu. Dva je puta oduzeo servis Karloviću i lakoćom ga priveo prema kraju. Na početku drugog Karlović je spasio jednu break šansu protivnika, a kod vodstva 6:5 iskoristio svoju prvu i jedinu za izjednačenje.

Hrvatski tenisač spasio je još jednu priliku Troickog u trećem setu u kojem smo ipak gledati tie-break. U 13. igri sve je bilo izjednačeno do 4:4, a tada srpski tenisač dobiva tri poena zaredom te time zaključuje meč.