Pobjednica Roland Garrosa u dva seta bolja od Donne Vekić

Petar Jenjić • srijeda, 19.06.2019.

Na početku WTA turnira u Birminghamu poraz je upisala Donna Vekić od koje je bolja bila pobjednica Roland Garrosa Ashleigh Barty...

Donna Vekić nije imala previše sreće sa ždrijebom na startu WTA turnira u Birminghamu. Za protivnicu je imala aktualnu pobjednicu Roland Garrosa Ashleigh Barty koja je postavljena za prvu nositeljicu.

Australska tenisačica u konačnici je stigla do pobjede sa 6:3, 6:4 nakon sat i 13 minuta igre, u njihovom prvom međusobnom dvoboju.

Vekić je bolje krenula u meč u kojem je napravila break i povela s 2:1. Međutim, protivnica odmah uzvraća i dolazi do poravnanja, a kod vodstva 4:3 radi ponovno oduzima servis hrvatskoj tenisačici te mirno privodi set prema kraju.

Odmah na početku drugog seta druga je nositeljica napravila break i došla do vodstva 2:0. Nešto kasnije napravila je i break za 5:2, hrvatska tenisačica uspjela je vratiti jedan, ali više od toga nije išlo.