Hrvatska U-15 visoko poražena od vršnjaka iz Litve

Sportnet, Petar Jenjić • subota, 22.06.2019.

U prvoj utakmici na „Ramunas Šiškauskas“ turniru u Litvi, domaćin Litva slavio je protiv Hrvatske rezultatom 85:58...

Ramunas Šiškauskas, košarkaški turnir koji se igra u Kaunasu, domaća je Litva otvorila pobjedom protiv U-15 Hrvatske s 85:58 (16:19, 30:21, 19:12, 20:6).

Hrvatska se u prvom poluvremenu dobro držala, pripala joj je prva četvrtina pri 16:19. Najviše vodstvo imala je tijekom prve četvrtine, od šest koševa razlike u tri navrata.

Na veliki odmor se otišlo s malom prednošću Litve od 46:40. Ipak, kasnije Litavci preuzimaju inicijativu i konstantno povećavaju svoju prednost da bi posljednju četvrtinu dobili s impozantnih 20:6 na krilima odlično postavljene obrane.

Litva je ovaj put bila bolja, no za generaciju U-15 je najbitnije iskustvo koje se stječe na međunarodnim turnirima, iskustvo koje je od neprocjenjive vrijednosti kada ti igrači godinu kasnije nastupe na U-16 Europskom prvenstvu.

Najbolji hrvatski igrač bio je Luka Krajnović s 19 poena, četiri skoka i šest asistencija, a dvoznamenkasti su još bili i Špiro Alfirević s ubačenih 11 koševa te Stipe Dugandžić s deset poena i sedam skokova.

Kod Litve za koplje bolji od ostalih bio je Paulius Murauskas s 24 poena, devet skokova i dvije blokade.