Dinamo u drugom poluvremenu do pobjede protiv Olimpije

Branimir Korać • subota, 22.06.2019.

Prvu pripremnu utakmicu uoči nove sezone odigrao je Dinamo koji je u Maksimiru ugostio Olimpiju iz Ljubljane. Modri su upisali pobjedu 2:1...

Dvoboj između Dinama i Olimpije bio je pod upitnikom, Zagreb je nekih sat vremena prije početka susreta pogodilo jako nevrijeme te nije bilo moguće odigrati susret na Hitrec-Kacianu koji je bio potopljen, ali kako bi se susret ipak odigrao, prebačen je na glavni travnjak u Maksimiru.

Susret je u konačnici odigran, travnjak je bio natopljen, ali uvjeti su bili koliko-toliko dobri za igru.

Dinamo u prvom poluvremenu nije briljirao i Olimpija je bila opasnija. No drugi dio bio je potpuno drugačiji i Dinamo je tu bio bolji i učinkovitiji.

Poveo je golom iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca nakon prekršaja nad Komnenom Andrićem, a strijelac je bio Mario Šitum.

Olimpija je uspjela poravnati, ali Dinamo je ipak došao do pobjede pogotkom Marija Ćužea. Ćuže je kasnim volejom pogodio i postavio konačnih 2:1.

Dinamo: Zagorac - Pinto, Dilaver, Theophile, Leovac - Đurasek, Gjira - Hajrović, Atiemwen, Marin - Gavranović (drugo poluvrijeme Horkaš - Šitum, Lešković, Perić, Gvardiol - Franjić - Baturina, Ćuže, Gjira, Atiemwen - Andrić)