Tereza Mrdeža do pobjede na startu kvalifikacija Wimbledona

Petar Jenjić • utorak, 25.06.2019.

Tereza Mrdeža uspješno je odradila prvo kolo kvalifikacija Wimbledona gdje je u dva seta svladala Amerikanku Claire Liu...

Na startu kvalifikacija za Wimbledon nastupila je Tereza Mrdeža koja je uspješno odradila svoj prvi meč i prošla u drugo kolo.

Za protivnicu je imala 175. igračicu svijeta, Amerikanku Claire Liu, koju je u prvom međusobnom dvoboju porazila sa 7:5, 6:1. Meč je trajao sat i 37 minuta, a Mrdeža će u drugom kolu igrati protiv Anne Kalinskaje.

Tijekom prvog seta hrvatska je tenisačica dva puta imala break prednosti, no njena se protivnica dva puta uspijevala vratiti. Ipak, kod rezultata 5:5, Mrdeža je napravila i treći break, a zatim mirno zaključila set u svoju korist.

Čak četiri puta oduzela je servis američkoj tenisačici u drugom setu, naspram jednog izgubljenog. Bez većih problema završila je meč.