Ostali sportovi

Hrvatice glatko poražene od Čehinja: "Odigrali smo jako loš meč"

Mihaela Bradovski • petak, 28.06.2019.

Hrvatska odbojkašice nisu uspjele uzvratiti Čehinjama za poraz u finalu Zlatne Europske lige. I u Limi su poražene, završilo je 3:1 i to uvjerljivije nego rezultat pokazuje...

Nakon pobjede protiv Perua prvog dana Challenger kupa u Limi, Hrvatska je drugog dana izgubila od Češke 3:1. Tim porazom dovela se u situaciji da više ne ovisi samo o sebi kada je riječ o plasmanu u nokaut fazu, točnije nije je osigurala te će se nadati pobjedi Čehinja protiv Perua.

Igračice Danielea Santarellija odigrale su vrlo dobar prvi set, uzele ga s 25:20, povele u drugom setu i onda stale. Nakon toga Čehinje su apsolutno dominirale i dobile drugi set s 25:12 te treći i četvrti s 25:16 i 25:15.

"Odigrali smo jako loš meč, pun pogrešaka iako je prvi set bio sjajan. U drugi set ušli smo puno samopouzdanja i poveli s 5:0 i stvarno ne znam što se dogodilo nakon toga. Bilo je jako teško pronaći pravi ritam protiv ovako dobre ekipe", govorio je izbornik Santarelli.

U hrvatskom sastavu Samanta Fabris upisala je 16 poena, Ema Strunjak dodala je 11, a Lucija Mlinar deset.