Vodeni sportovi

Hrvatski kadeti pobijedili Sloveniju i Mađarsku na ACY Internationalu

Sportnet, Branimir Korać • subota, 29.06.2019.

Odličan start hrvatske muške kadetske vaterpolske reprezentacije (igrači do 15 godina) na pulskom turniru, ACY International. Naime, u prva dva kola koja su odigrana prvog dana turnira, u petak, 28. lipnja, Hrvatska je ubilježila dvije pobjede.

U prijepodnevnom je programu momčad koju vodi trener Denis Šupe svladala Sloveniju, a u večernjem terminu i znatno jaču reprezentaciju Mađarske.

Hrvatska je turnir otvorila na Gradskom bazenu u Puli pobijedivši Sloveniju 13:8 (2:1, 5:2, 1:3, 5:2). Realno niti jednog trenutka pobjeda nije dolazila u pitanje, neovisno manjem tek rezultatskom padu bez većih posljedica u trećoj četvrtini. Jedini detalj koji nije bio pohvalan je svakako realizacija igrača više (0-6). Hrvatska je igrala u sastavu - Martinović (2 obrane), Tiozzo 1, Radan 3, Stojanac 2, Omrčen, Kaliterna, Tolja 5 (2), Cicero 1, Čale, Kolak 1 (0), Ledić, Mihaljević, Šimunović.

U drugom je kolu slijedio mali derbi, sraz Hrvatska - Mađarska 12:10 (4:3, 2:2, 3:4, 3:1). Već je na prvi pogled razvidno, temeljem kretanja rezultata, kako je odluka o pobjedniku izjednačene utakmice pala tek u zadnjoj četvrtini. Hrvatski mladići su sada imali puno bolju realizaciju igrača više (5-11), ali posebno je za pohvaliti obranu s igračem manje. Od 11 napada Mađara s brojčanom prednošću, hrvatski su se mladići uspješno obranili čak devet puta. Tri i pol minute prije kraja utakmice Mađari su stigli na samo gol zaostatka (11:10), da bi pobjedonosni pogodak odnosno gol za osiguranje pobjede postigao Robert Stojanac iz peterca (ukupno trećeg) točno 1.15 minuta prije kraja.

Hrvatska je igrala u sastavu - Čubranić (3 obrane), Tiozzo, Radan, Stojanac 2 (1), Omrčen 2, Kaliterna, Tolja 3 (2), Cicero 1, Čale 2, Kolak 2, Čumbelić, Mihaljević, Martinović (3 obrane).

Svi rezultati - 1. kolo: Hrvatska - Slovenija 13:8, Mađarska - Crna Gora 13:10, (slobodna Turska); 2. kolo: Hrvatska - Mađarska 12:10, Turska - Slovenija 11:8 (slobodna Crna Gora) P

oredak: Hrvatska 6, Mađarska 3, Turska 3, Slovenija 0, Crna Gora 0.

Raspored subotnjeg programa - 3. kolo: (10.00) Mađarska - Slovenija i (12..00) Turska - Crna Gora (slobodna Hrvatska); 4. kolo: (18.00) Mađarska - Turska i (20.00) Hrvatska - Crna Gora (slobodna Slovenija).