Baroš zabio za vodstvo, Osječani do remija u završnici

Branimir Korać • utorak, 02.07.2019.

Osijek je remizirao u novoj prijateljskoj utakmici u austrijskom Leobenu, dvoboj protiv Banika iz Ostrave završen je 1:1...

Nogometaši Osijeka u Leobenu odigrali su još jednu pripremnu utakmicu u austrijskom Leobenu. Nakon poraza od Cluja (2:1), danas su remizirali s češkim prvoligašem Banikom iz Ostrave, susret je završio rezultatom 1:1.

Tijekom prvog poluvremena češka je momčad imala terensku inicijativu i veći posjed lopte od Osječana, no nisu uspjeli zatresti mrežu protivnika. Najbolju priliku imao je Lončar u 42. minuti kada je njegov udarac obranio Laštuvka.

Na početku nastavka za Banik je ušao Milan Baroš, a osam minuta kasnije i doveo svoju momčad u vodstvo. Ubacio je Granečny iz prekida, a češki napadač glavom skreće loptu u mrežu. Nekoliko minuta kasnije dobra šansa za Osijek, no Lopa s deset metara nije uspio matirati protivničkog vratara.

Nakon nešto više od sat vremena igre, Osječani ponovno prijete, ovoga puta pucao je Marin<, ali lopta je odsjela na gredi. Skenderova momčad okvir gola pogodila je i u 76. minuti kada je Helešić gotovo skrenuo u vlastiti gol.

Ipak, u samoj završnici Osijek je stigao do izjednačenja, a strijelac je u 88. minuti bio Dugandžić koji je iskoristio ubacivanje Todorskog.

Dodajmo kako Osječani danas igraju još jednu pripremnu utakmicu, a protivnik će biti Mattersburg.