Hajduk za kraj priprema na Pohorju remizirao s dobrim Ukrajincima

Branimir Korać • četvrtak, 04.07.2019.

Ukrajinska Zarja bila je posljednji protivnik Hajduka na pripremama na Pohorju. Hajduk nije uspio slaviti, morao se zadovoljiti remijem 1:1...

Posljednji nastup Hajduka na pripremama na Pohorju ujedno je bio i oproštaj od Slovenije za ovo ljeto i ulazak u završnu fazu priprema za susret na Malti protiv Gzire Uniteda.

Splićani su u posljednjem susretu na Pohorju imali jaku provjeru s ukrajinskom Zarjom, protivnikom koji je ozbiljan i kvalitetan što se moglo vidjeti i tijekom cijelog susreta.

Hajduk je prvi stigao do pogotka i to u završnici prvog poluvremena. Ako je protiv Slaska problem bila obrana od prekida gdje je primio dva gola,, ovdje je upravo iz prekida zabio i stigao do prednosti. U 39. minuti Sahiti je ubacio iz kornera, najviši u skoku bio je Simić, s prve vratnice prebacio loptu pred gol gdje iz blizine Nejašmić zabija za vodstvo.

Nije dugo trajalo zadovoljstvo Hajduka. Odmah nakon povratka na travnjak, u 51. minuti, Zarja je došla do poravnanja. Bila je to greška obrane koja je samo pogledom ispratila napadača Ukrajinaca koji se sjurio po lijevoj strani i onda lakoćom matirao Matijaša.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, završilo je 1:1.