Hrvatski košarkaši bez četvrtfinala na Univerzijadi, zaustavila ih Argentina

Sportnet • nedjelja, 07.07.2019.

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija nije uspjela ući u četvrtfinale Univerzijade u Napulju. Argentina je upisala pobjedu i zaustavila Hrvatsku u grupnoj fazi...

Nakon pobjede protiv Rusije i poraza od Latvije, utakmica s Argentinom bila je odlučujuća za prolazak dalje u čevrtzavršnicu. Nažalost, Argentina je bolje odigrala i svladala izabranike Vladimira Anzulovića sa 66:54 (25-14, 14-17, 18-14, 9-9) te Hrvatskoj tako slijedi borba za plasman od 9. do 16. mjesta.

U prvoj je četvrtini Argentina stvorila dvoznamenkastu razliku što se pokazalo ključnim za daljnji tijek utakmice. Unatoč prilikama, Hrvatska ne uspijeva preokrenuti utakmicu u svoju korist, a u posljednjoj četvrtini na obje strane ponestaje snage (9-9) i znak sirene za kraj utakmice dolazi na 66:54 za Argentinu.

Hrvatskoj nije pomogla ni ukupna preciznost šuta koja je iznosila 31%, a trica je ušlo tek 8 u 38 pokušaja (21%).

I treći puta u tri utakmice najbolji hrvatski igrač bio je David Škara sa 17 poena i 8 skokova, ovaj puta i jedini koji je ubacio dvoznamenkasti broj poena.

U argentinskim redovima najbolji je bio Facundo Corvalan s 18 poena.

AUTOR: Hrvatski košarkaški savez