Kijevski Dynamo pregazio austrijskog niželigaša uz pogodak Josipa Pivarića

Branimir Korać • srijeda, 10.07.2019.

Kijevljani nastavljaju s pripremama za novu sezonu, a jučer su u Kematenu u Tirolu igrali protiv austrijskog niželigaša i slavili s 5:0...

Dynamo Kiev u prijateljskom susretu protiv Zirla nije imao problema i upisao je visoku pobjedu 5:0. Od pobjede je bilo važnije vidjeti koliko su Kijevljani napredovali u pripremama, a među strijelcima bio je i povratnik na travnjak, hrvatski reprezentativac Josip Pivarić.

Pivarić je bio mjesecima van terena zbog teške ozljede, sada je potpuno spreman, normalno sudjeluje u pripremama, a ovdje je odigrao zadnjih 30 minuta umjesto Artema Šabanova.

Do pogotka je došao u 83. minuti kada je prevario vratara i poslao loptu u mrežu te tako postavio konačnih 5:0.

Kijevljani su prva tri pogotka postigli u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Artem Besedin, Vitalij Bujalskij i Carlos De Pena. U drugom dijelu Nikolaj Šaparenko povisio je na 4:0 prije nego je Pivarić zaključio priču.