Krenulo SP: Mlada Hrvatska u drugom poluvremenu slomila otpor Kosova

Petar Jenjić • utorak, 16.07.2019.

Na otvaranju Svjetskog prvenstva do 21 godine Hrvatska je svladala Kosovo rezultatom 23:17, u utakmici koju je kontrolirala gotovo cijelo vrijeme...

Hrvatska rukometna reprezentacija do 21 godine uspješno je otvorila svoj nastup na Svjetsko prvenstvu koje se igra u Španjolskoj. U prvom kolu skupine C svladala je vršnjake s Kosova rezultatom 23:17.

Posljednje vodstvo na susretu Kosovo je imalo u desetoj minuti (5:4). Hrvatska okreće s tri vezana gola, a prednost uspijeva sačuvati sve do kraja poluvremena (14:11).

Kako je odmicalo drugo poluvrijeme, tako je hrvatska prednost rasla. Tako su stigli do šest golova prednosti u 37. minuti (19:13), da bi šest minuta prije kraja imali najvećih osam razlike (23:15).

Jako dobar u pobjedničkim redovima bio je Filip Vistorop koji je postigao sedam pogodaka uz stopostotan učinak. Po četiri gola dodali su Ivan Martinović i Fran Mileta.

Kod Kosova sedam je pogodaka postigao Jon Muqolli.