Viktor Galović prokockao sedam meč lopti i upisao poraz

Petar Jenjić • utorak, 16.07.2019.

Viktor Galović nije uspio proći u drugo kolo ATP turnira u Umagu, bolji je od njega u tie-breaku trećeg seta bio Attila Balazs...

Čak sedam meč lopti propustio je Viktor Galović u prvom kolu Umaga, hrvatski tenisač poražen je sa 6:0, 6:7, 7:6 od Mađara Attile Balazsa nakon dva sata i 43 minute igre.

Prvi set u potpunosti je pripao Mađaru, trajao je samo 20 minuta, a nije izgubio nijedan gem. U drugom je Galović imao tri break šanse, no ipak smo gledali tie-break gdje je bilo izjednačeno do 5:5, a tada hrvatski tenisač dobiva dva uzastopna poena.

Činilo se kako će Galović uspjeti doći do pobjede. Napravio je break za 5:3 i imao dvije vezane meč lopte na svoj servis. Međutim, nije ih uspio iskoristiti. Kasnije je na protivnički servis imao još čak pet prilika, od čega tri vezane, ali nije uspio.

U 13. igri sve je bilo izjednačeno do 4:4, a tada Mađar dobiva dva poena zaredom i koristi svoju prvu meč loptu.