Modri svladali Dubravu: Moubandje asistirao, mladi Portugalac se vraća kući

Branimir Korać • subota, 20.07.2019.

Dan nakon utakmice prvog kola hrvatskog prvenstva protiv Lokomotive, Dinamo je odigrao prijateljsku utakmicu protiv drugoligaša Dubrave i upisao pobjedu 3:0...

Dubrava je prošla jednako kao i Lokomotiva, a Nenad Bjelica u ovom susretu dao je priliku onim igračima koji nisu igrali protiv Lokomotive ili su u tom susretu malo participirali, pišu 24sata.

Nastupio je i novopridošli švicarski reprezentativac Francois Moubandje koji je ostavio dobar dojam i odmah upisao asistenciju za drugi pogodak na susretu, a pola sata dobio je i Portugalac Nuno Cardoso koji će napustiti Dinamo nakon što nije zadovoljio na probi. Riječ je o mladom igraču Sportinga iz Lisabona koji je došao na probu, došao je nespreman i nije oduševio.

Dinamo je protiv Dubrave očekivano dominirao, a do vodstva je došao golom Brune Petkovića u 37. minuti susreta nakon ubacivanja Atiemwena.

U drugom dijelu stigla su još dva pogotka. Prvo je Moubandje asistirao dobrim ubačajem Baturini za 2:0 u 77. minuti da bi osam minuta kasnije Mario Šitum< iz solo prodora postavio konačnih 3:0.

Modri sada nastavljaju s pripremama za prvi dvoboj drugog pretkola Lige prvaka protiv Saburtala, u prvom susretu u utorak od 19:30 sati gostuju u Tbilisiju.

Dinamo: Horkaš (od 67. Josipović), Stojanović, Franjić, Gvardiol, Šitum, Šunjić (od 60. Gjira), Atiemwen (od 60. Moubandje), Majer, Moro (od 60. Nuno Cardoso), Marin, Petković (od 60. Baturina).

Dubrava: Mustapić, Cerovec, Glavaš, Ljubanović, Boršić, El Saleh, Šutalo, Tolić, Glasnović, Mudražija, Juranović (još su igrali: Bosnar, Krajačić, Čolić, Hodak, Šušić, Muhar, Cruz, Kelly).

AUTOR: Igor Šoban/PIXSELL